شما اینجا هستید

خانه

برنامه نویسی

برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟ (قسمت سوم: موبایل)

 برنامه نویسی موبایل

در نوشته های قبلی راجع به برنامه نویسی وب و برنامه نویسی دسکتاپ توضیح دادم. در ادامه این موضوع که برنامه نویسی را ازکجا شروع کنیم و این که انواع برنامه نویسی چیست، در این نوشته به صورت اجمالی در مورد کدنویسی موبایل توضیح میدهم.
 
امروزه موبایل ها عموما دارای یکی از این سه نوع سیستم عامل هستند: اندروید (Android)، آی اُ اس (IOS) ، یا ویندوز(Windows RT)

برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟ (قسمت دوم: دسکتاپ)

برنامه دسکتاپ (desktop) اصطلاحا به برنامه ای گفته میشود که برای کامپیوتر های شخصی دارای سیستم عامل ویندوز یا مک یا لینوکس نوشته شده و روی آن اجرا می شود. از آنجا که سیستم عامل ویندوز نسبت به سایر سیستم عامل ها معروف تر است و مخاطب بیشتری دارد در اینجا این مورد را توضیح میدهم. 

 

 

برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟ (قسمت اول: وب)

 

بسیاری از علاقه مندان این سوال را از من می پرسند که برنامه نویسی را از کجا و چطور شروع کنیم. قبل از پاسخ به این سوال برای افراد مبتدی که تا به حال با هیچ نوع برنامه نویسی آشنا نیستند، باید به این سوال پاسخ داد که هدف شما از برنامه نویسی چیست؟ چون امروزه گستره برنامه نویسی خیلی وسیع است. در واقع برنامه نویسی یک ابزاری است در حوزه های مختلف استفاده می شود. برای مثال آیا هدف شبیه سازی یک فرایند یا اصطلاحا حل عددی (CFD) است؟ یا تولید نرم افزار موبایل. یا تولید یک وب سایت، یا یک برنامه ویندوزی (دسکتاپ)؟ من در ادامه چند کاربرد نمونه از برنامه نویسی را توضیح میدهم.....

نحوه ارتباط با Automation Hysys توسط MFC با استفاده از Visual Studio 2008/2010

???? ??? ?? ?? ?????? ??? ????? HYSYS ??? ?? ??? ???? ??? ???????? ?????? ???? ? ?????? ??? ?? ?? ??????? ?? ?? ?? ???? ?????? ?? ??????? ??????? ?? ???? ???? ????. ?? ?????? ??? ?????? ??? ??? ????? ????? ?????? ?? ?? ???? OLE ?? Object Linking & Embedding ???. ??? ?????? ?? ???? ???? ?????? ????? ??? ?? ???? ??????? Microsoft Office ?? ?? ???? (Excel) ? Word ? ... ?? ?? ???? ?? ??? ? ??? ?????? ?? ?? ???????? ?????? ???? ?? ??? ?? ?? ???? ?????? ????? ?? ?? ?????? ???? ????. ???? ?????? ????? Visual Basic ?? VB ?? ???? ????? ? ????? ?? ?????? ????? COM ????? ??? ??? ?? ??

برنامه نویسی شی گرا ( قسمت دوم)

 

????. ????? ??? ???? ??? ?? ?????? ?????? ????? ?? ??? ? ?????? ??? ??? ?????? ????? ????? ???? ???.

آموزش برنامه نویسی به زبان ++C - درس اول: معرفی

??? ???: ????? ?????? ++C

?? ?? ????? ?????? ?? ???? New->Other ?? ?????? ????. ?? ??? ?? C++ builder projects ?? ?????. ? ?? ??? ???? Console Application ?? ?????? ???? ? ok ?? ?????. ?????? ????? ????? ?? ?? ????? ??? ?? ???????. ? ???? ????. ????? ?????? ?? ?? ???? ???? ???? ????:

برنامه نویسی چیست؟(برای افراد مبتدی)

?????? ?????

?? ??? ?? ??? ???? ?? ?? ????? ????? ???? ?? ?????? ????? ???? ?????? ??? ?? ??????? ?????? ????? ???? ??.

Multi Players Snake Game - بازی مار چند نفره

بازی Snake چند نفره با C#

این اولین برنامه ای بود که پس از خوندن کتاب خود آموز C# واسه دست گرمی نوشتم. البته خیلی کد های پیچیده ای نیست ولی برای استفاده علاقه مندان رو سایت قرار میدم. موفق باشید. 

یک بازی ساده برای شروع برنامه نویسی ویژوال [دانلود کد]

Snake Game

 

آشنایی با الگوریتم ژنتیک

الگوریتم ژنتیک برای حل مسئله n وزیر با زبان C++.Net

یه زمانی علاقه مند شده بودم به الگوریتم ژنتیک و برای این که سر در بیارم چه طوری کار می کنه این مثال رو با زبان C++.NET نوشتم. اصول اولیه الگوریتم ژنتیک رو میتونید در این مثال مشاهده کنید. این چند تا کتاب خوب رو هم واسه مطالعه به علاقه مندان پیشنهاد می کنم.

درباره من

سلام. به وب سایت شخصی من خوش آمدید.

محمد ذات خواهی هستم متولد سال 66 اهل رشت. سال 89 از دانشگاه شریف با مدرک لیسانس مهندسی شیمی و سال 91 از دانشگاه علم و صنعت ایران با مدرک ارشد کنترل و شبیه سازی فرایند فارغ التحصیل شدم، و در حال حاضر به عنوان مهندس نرم افزار در شرکت گسترش فرایند شریف هستم. از اونجایی که از دبیرستان به الگوریتم و برنامه نویسی علاقه داشتم از همون موقع تو این حیطه کار می کنم. بیشترین توانایی من در طراحی نرم افزار های مهندسی شیمی، طراحی وب و کلا کد نویسی هست. خوش حال میشم بتونم به دیگران کمک کنم خصوصا در حوزه آموزش. سعی می کنم تو این وب سایت مطالب و تجربه هایی که فکر می کنم به درد علاقه مندان به حوزه نرم افزار و برنامه نویسی بخوره قرار بدم. امیدوارم شما هم با نظرات و انتقادات و بحث های علمی تون در ارتقای محتوی علمی این وب سایت من رو یاری کنید.

 

Mohammad Zatkhahi Image

 

.

?>